החלטת "הממונה לביקורת גבולות"

נציגי משרד הפנים השונים קרי "הממונה לביקורת גבולות" מגיעים להחלטה מה יהא על העצור ומה יהיה בגורלו.
לאחר שהוחלט על ידי נציגי הרשות כי העובד הזר או האזרח הזר נמצא לדעתם בישראל באופן בלתי חוקי ודינו מעצר וגירוש מישראל, עולה החלטתם על הכתב, לרבות הוצאה לאזרח הזר / העובד הזר צו גירוש רשמי מישראל המכונה על ידם בלשון נקייה "צו הרחקה". את החלטת המעצר (צו המעצר) והגירוש (צו ההרחקה) נותן "הממונה לביקורת גבולות" - נציג משרד הפנים.


     חזרה ל->

לאחר ההחלטה כאמור, ניתן "לערער" או לבקש להלין על המעצר מסיבות שונות ולכך ניתן לפנות שוב אל "הממונה לביקורת גבולות" ולפרט את כל הנימוקים הרלוונטיים. חשוב לדעת כי קיימת חובה ליתן לעצור 72 שעות לאחר מתן צו ההרחקה / צו הגירוש על מנת שהעצור יוכל לערער על החלטת "הממונה לביקורת הגבולות" – משרד הפנים.

מומלץ לבצע זאת על ידי איש מקצוע - עורך דין בעל ניסיון, זאת מאחר שהטענות הנטענות לעיתים מחוסר תשומת לב או אי ידיעת החוק נושאת בחובה השלכה רחבה ביותר על הטיפול בשחרורו של העצור וטענות מסוימות שאינם רלוונטיות יכולות לפגוע פגיעה אנושה במצבו המשפטי של העצור ולצרף לתסבוכת צדדים נוספים עוד בתחילתו של ההליך.

חשוב להבין, כי טענות מסוימות יכולות להתקבל על ידי "הממונה לביקורת גבולות" באופן לא נכון ולפגוע בעצור.
כאשר מוגשת "בקשה מיידית לאחר מעצרו של העובד הזר / האזרח הזר", על ידי מי מחבריו מכריו או קרוביו של העצור בפני "הממונה לביקורת גבולות" בקשה זו שנעשתה בכתב או בעל פה יכולה ואף תגביל את המחלוקות ו/או הטענות שאמורות להטען מול הרשויות המוסמכות כדין על ידי עורך דין מומחה בעניין ובעל ניסיון.

לאחר החלטות האמורות על ידי פקידי משרד הפנים מועבר העובד הזר / האזרח הזר אחר כבוד לביצוע ההחלטה למעצר עד גירושו מישראל. המעצר הינו בעצם מוגדר כמתקן כליאה המנוהל באופן פיזי על ידי שירות בתי הסוהר וכן נמצאים שם נציגי משרד הפנים ואנשי משטרת ההגירה.

מתקן המשמורת לעובדים זרים מיועד בדרך כלל למטרת מעצר העובד הזר / האזרח הזר עד גירושו מישראל.
לחץ כאן – לעיין בהעתק צו הרחקה שהוצע על ידי "הממונה לביקורת לגבולות"

 |  ראשי |  אודות המשרד  |  מאמרים ופסקי דין  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורך דין הוצאה לפועל, הסדרת אזרחות ישראלית-משרד עורכי דין- angel-law.co.il © כל הזכויות שמורות
דוד אנגל, משרד עורכי דין כתובתינו: רחוב מנחם בגין 11 רמת גן 52681 מגדל תדהר רוגובין קומה 16 טלפון: 03-7513874 פקס: 03-6131616 נייד: 054-2433090
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל