בדיקות תכנוניות לגבי הנכס
האם נערכו על ידך בדיקות תכנוניות לגבי הנכס לפני קניית נכס המקרקעין או סגירת העסקה?
בדירות ובמיוחד בבתים צמודי קרקע שלגביהם קיימות לעיתים קרובות "זכויות בניה בלתי מנוצלות", קיימת חשיבות רבה לבדוק את החבות של "היטל ההשבחה" על המוכר.

    

במקביל, לא לשכוח כי בבית משותף או רכוש משותף ישנם הצמדות שונות בדירה לדוגמה : חניה, מחסן, גינה, גג... לפיכך על מנת לא להתרשם ממצג של המוכר שלעיתים אינו מתאים או נכון בפועל חובה לבדוק האם כל ההצמדות שמספר עליהם המוכר הם באמת בבעלותו של המוכר? יש חובה לבדוק האם כל ההצמדות הינם רשומים ברשויות או בהסכמים הרלוונטיים עם הקבלן המקורי כדין או שחלילה נעשה בהם שימוש על ידי המוכר ללא זכויות בדין של בעלות.

ישנם מצבים רבים בהם הקונה שמגיע לנכס המקרקעין / הנדלן "מתאהב" בנכס המקרקעין ומתרשם לטובה מן נכס המקרקעין, מגודלו הפיזי שנראה מתאים לצרכיו, אולם, לאחר באם נערכות בדיקות כהלכה יכול להתברר לקונה, לתדהמתו, כי הנכס שראה בעיניו שונה באופן מהותי מן הנכס המקרקעין הן גודלו והן באופן מבנהו מן הנכס הרשום. לעיתים קרובות, הקונה לפתע מבין כי נעשו בנכס הרחבות ושינויים רבים על ידי המוכר או אדם אחר שלעיתים אינם היו מותרים לביצוע או שלא הוגשו בקשה לשינויים בנכס המקרקעין על פי החוק.

ישנם מצבים בהם לגבי אותו נכס המקרקעין קיים צו הריסה בתוקף. מכל מצבים אלו אפשר להימנע ממנו, רק כאשר עורכים את הבדיקות הנכונות לרבות הבדיקות בתיק הבניין שבארכיון הרשות המקומית הרלוונטית. יתרה מכך, עריכה של בדיקות מדוקדקות כאמור לעיל, ימנעו מהלקוח חיוב תשלומי קנס, צווי הריסה לתוספות לרבות תשלומי חובות כאלו אחרים.

לפיכך ברור באם הינך מעוניין להימנע מטעויות קשות שעלולים לעלות לך כסף, מפח נפש קשה וזמן רב, ראוי לפנות לעורך דין המתמחה בעסקאות מעין אלו שיערוך בעבורך את כל הבדיקות המתאימות.

לעיתים משרדנו ממליץ לפנות למהנדס מוסמך בעל רקע מתאים ו/או לשמאי מקרקעין בעל ניסיון בנושא על מנת שייתן חוות דעת על מצב הנכס וכל הזכויות השונות בו, זאת לעזור ללקוח לעמוד באם העסקת המקרקעין כדאית מבחינתו ובמקביל להניח בפני הלקוח את כל המכשולים שלחלקם לא צפה מראש ועלולים לצוץ רק לאחר חתימה על ההסכם.

מכל מקום, משרד עורכי הדין דוד אנג`ל ילווה אותך הלקוח נאמנה וייעץ לך בנושא - ברוב המקרים טיפול משרדנו יחסוך לך כסף רב, עגמת נפש וזמן למכביר.
 

 |  ראשי |  אודות המשרד  |  מאמרים ופסקי דין  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורך דין הוצאה לפועל, הסדרת אזרחות ישראלית-משרד עורכי דין- angel-law.co.il © כל הזכויות שמורות
דוד אנגל, משרד עורכי דין כתובתינו: רחוב מנחם בגין 11 רמת גן 52681 מגדל תדהר רוגובין קומה 16 טלפון: 03-7513874 פקס: 03-6131616 נייד: 054-2433090
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל