חוקים שימושיים

בקטגוריה זו תוכלו למצוא מגוון חוקים שימושיים, המהווים את הבסיס לכל נושא האזרחות והסדרת המעמד במדינת ישראל:

 חוק האזרחות
חוק האזרחות חוק האזרחות
חוק האזרחות, תשי"ב-1952 הוא החוק הבלעדי שלפיו מוקנית אזרחות בישראל. בין היתר ניתן למצוא בחוק את כל הדרכים לרכישת אזרחות ישראלית - מכוח שבות, מכוח ישיבה בישראל, מכוח לידה, מכוח לידה וישיבה בישראל, מכוח אימוץ, מכוח התאזרחות (כולל התאזרחות של בני זוג לאזרחים ישראלים), ומכוח הענקה.

לצפיה בנוסח המלא של החוק     
 חוק הכניסה לישראל
חוק הכניסה לישראל חוק הכניסה לישראל
חוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952 הוא החוק העיקרי המסדיר כניסה וישיבה לישראל. בחוק מנויות סוגי האשרות הניתנות בישראל וכן סמכויותיו של משרד הפנים ויחידות האכיפה הפועלות מטעמו לעצור/לגרש שוהים בלתי חוקיים.

לצפיה בנוסח המלא של החוק     
 חוק השבות
חוק השבות חוק השבות
חוק השבות, התש"י-1950 הוא החוק המסמל יותר מכל את היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית. סעיף 1 בחוק מגדיר את העיקרון לפיו "כל יהודי זכאי לעלות ארצה". בהמשך מגדיר החוק "מיהו יהודי"- שאלה שעוררה לאורך השנים קונפליקטים וחיכוכים רבים בין אוכלוסיות שונות, וכן מעניק את זכות השבות גם לבני משפחתם של יהודים.

לצפיה בנוסח המלא של החוק     
 חוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה)
חוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה) חוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה)
הוראת השעה, משנת 2003, נחקקה בעקבות פיגועי הטרור של אינתיפאדת אל-אקצה. החוק שולל הענקה של אזרחות ישראלית או תושבות בישראל לבני זוג פלסטינים תושבי יהודה והשומרון או רצועת עזה של אזרחים ישראלים במסגרת איחוד משפחות. כנגד חוקתיותו של החוק הוגשו עתירות לבג"צ ע"י ארגוני זכויות אדם שונים. בג"צ, שבחן את החוק בהרכב של 11 שופטים, קבע ברוב של 6 מול 5 כי החוק איננו חוקתי, אולם לבסוף הוכרע כי לא ייפסל מאחר שהשופט אדמונד לוי, שהיה בין שופטי דעת הרוב, סבר כי אין טעם להכריז על פסלותו של החוק שעה שהוא עומד לפוג ממילא בתוך מספר חודשים.

לצפיה בנוסח המלא של החוק     
 חוק עובדים זרים
חוק עובדים זרים חוק עובדים זרים
לצפיה בנוסח המלא של החוק     

 |  ראשי |  אודות המשרד  |  מאמרים ופסקי דין  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
עורך דין הוצאה לפועל, הסדרת אזרחות ישראלית-משרד עורכי דין- angel-law.co.il © כל הזכויות שמורות
דוד אנגל, משרד עורכי דין כתובתינו: רחוב מנחם בגין 11 רמת גן 52681 מגדל תדהר רוגובין קומה 16 טלפון: 03-7513874 פקס: 03-6131616 נייד: 054-2433090
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל